Jdi na obsah Jdi na menu
 


DIAGNOSTIKA a signály PCM na osciloskopu

nové: úschovna kódů závad

vcm_power_animated.gif

 

 

 

 

 

 

 


 

Příspěvky

lambdasonda

6. 6. 2010

ObrazekNíže předkládám praktický a srozumitelný grafický popis funkce zpětnovazebního snímače PCM - lambdaSondy . A když praktický, tak ideálně jako záznam z osciloskopu, jelikož jen díky němu si můžeme udělat o její funkci opravdu spolehlivý úsudek... 

 

Obrazek

 

 

 

závady ...

10. 5. 2010

závady se kterými se lze setkat, nebo info o možných problémech ...Obrazek 

Mazda323BJ, PremacyCP - Dvouvývodové zapal. cívky (servisní informace č.: 1092). Svého času byla tato serv. informace docela aktuální vzhledem k častému výskytu vnitřních závad u tohoto typu dvouvývodových cívek zapalování použitých na 323BJ a Premacy (popř. i  MX-5 )

 

průběhy signálů - aneb co nám to běhá po drátech

7. 5. 2010

ObrazekZde chci postupně pro zajímavost doplňovat některé osciloskopické průběhy napětí ( signálů ) ze snímačů, příp. komunikaci mezi řídícími jednotkami apod. Některé záznamy jsou pořízeny na stařičkém MOT250, jiné budou z továrního osciloskopu jímž jsou vybaveny servisy mazdy resp. fordu (IDS /VMM)

 

Přehledy dle JMZ (VIN)

5. 3. 2008

 

motory MZR-CD - systém DPF

5. 3. 2008

Obrazekobecně se u soudobých dieselových motorů různých výrobců z hlediska EKOLOGIE ( ačkoliv mnoha lidem už při tomto slovu oprávněně "naskakují pupínky ... :o)"   objevuje právě tento nádstavbový systém - "Filtr pevných částic"- označovaný pak různými zkratkami. 
Image 

 

význam vybraných používaných zkratek

1. 3. 2008

Seznam zkratek